Jauna veida pastmarkas Anglijā

Ivo Roderts | marts 01, 2022 | komentāru nav

Karaliskais Pasts (Royal Mail) gatavojas ieviest jaunu svītrkodu sistēmu, kas aizstās tradicionālās pastmarkas. 

Svītrkoda pastmarkas Apvienotajā Karalistē pirmo reizi parādījās kopš 2022. gada februāra. Mērķis ir padarīt piegādes klientiem drošākas un efektīvākas. 
Karaliskais Pasts (Royal Mail) paziņoja, ka pāreja uz svītrkodiem pavērs iespējas "jauniem inovatīviem pakalpojumiem". Piemēram, nākotnē ir paredzēts, ka svītrkodi ļaus cilvēkiem sūtīt viens otram pat videoklipus, kurus varēs skenēt ar lietotni Royal Mail. 

Karaliskais Pasts ir apstiprinājis, ka pastmarku bez svītrkoda izmantošanas termiņš būs otrdiena, 2023. gada 31. janvāris.
Jaunās pastmarkas tiks izmantotas tieši tāpat kā tradicionālās pastmarkas, taču uz tām tiks attēlots svītrkods, lai palīdzētu piegādes pakalpojumiem.
Pašlaik nav noteikts beigu datums, kad vecā parauga pastmarkas var apmainīt. Tātad, pat ja Tu nokavē 31.janvāra termiņu, Tu joprojām varēsi apmainīt pastmarkas vēlāk. 

Vai šīs izmaiņas būs interesantas arī filatēlistiem (pastmarku kolekcionāriem) – to rādīs laiks. 
Tomēr šis fakts mani ierosināja aktīvāk pārskatīt manu nelielo pastmarku kolekciju un (iespējams!) padalīties ar kādiem interesantiem stāstiem.

Ja Tev ir kāda interesanta vecā parauga pastmarka... un Tu neplāno doties uz Pasta iecirkni, lai to apmainītu, tad vari to izmantot arī interesantā veidā – nosūtot man :)

Kategorijas: , ,